Wprowadzenie

GenealogyJ (w skrócie GenJ) jest programem do przeglądania i edycji danych genealogicznych. Jest odpowiedni zarówno dla osób zajmujących się genealogią jako hobby, jak i dla profesjonalnych badaczy. GenJ bazuje na standardzie Gedcom, jest napisany w języku Java, co zapewnia możliwość uruchomienia pod różnymi systemami operacyjnymi. Program ten oferuje szereg przydatnych widoków (drzewo, tabela, itp.), a także bogatą gamę raportów. GenJ jest darmowym programem objętym licencją GNU General Public License.

Wiadomości

18 luty 2010: Wersja 3.0 jest dostępna do ściągnięcia.

Wymagania

Do uruchomienia GenealogyJ wymagana jest maszyna wirtualna Javy (Java Virtual Machine) w wersji co najmniej 1.6, dostępna dla systemów:

Od czego zacząć

Najprościej jest obejrzeć zrzuty ekranów. Można też zajrzeć na strony pomocy lub po prostu ściągnąć program i obejrzejrzeć dostępne widoki.

Deweloperzy mogą ściągnąć źródła z sekcji download lub poprzez repozytorium CVS i skompilować program samemu. Zachęcamy do dołączenia do zespołu. Potrzebne są osoby do tworzenia nowych raportów, tłumaczenia i podsuwania nowych pomysłów.

Więcej informacji można uzyskać na naszym forum. Proszę śmiało pisać na forum po polsku, na pewno znajdzie się ktoś, kto odpowie.

pl/introduction.txt · Last modified: 2010/02/19 04:50 by nmeier
Get GenealogyJ at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads Recent changes RSS feed Creative Commons License Driven by DokuWiki